اخبار
حضور نماینده گردشگری ایران در جمع 150 خبرنگار رسانه های تخصصی گردشگری در فرانسه

در نشستی  تخصصی روز چهارشنبه 11 بهمن ماه 1396 نماینده گردشگری کشورمان به معرفی فرصت های گردشگری و زمینه های همکاری با رسانه های فرانسوی پرداخت.

این برنامه سالانه به همت انجمن نمایندگان گردشگری کشورهای خارجی مقیم فرانسه برگزار می شود و پرسش و پاسخ به صورت گفتگو در قالب نشست های رو در رو ( B2B ) صورت می گیرد.

در ابتدای این برنامه برگزار کنندگان این نشست ضمن خیر مقدم  به نماینده جدید ایران در این برنامه با توجه به نقش این کشور در حوزه گردشگری خواستار تقویت همکاری های رسانه های تخصصی با این کشور شدند.

در ادامه   خبرنگاران به نوبت و بر أساس اولویت و علائق خود درنشستی رو در رو مطالب و سوالات خود را با نمایندگان کشورهای حاضر مطرح کردند.

 

با توجه به این که ایران هم اکنون یکی از مقصد های جدید گردشگری محسوب می گردد، یکی از کشورهایی بود که بیش ترین بازدید و   گفتگو با خبرنگاران را داشت. این جلسه از ساعت 11 الی ساعت 19 ادامه داشت که طی آن بیش از 35 خبرنگار و بلاگ نویس از رسانه های مختلف با نماینده کشورمان به بحث و گفتگو پرداختند.

محور گفتگوها معرفی رسانه و حوزه تخصصی، میزان بازدید کننده نشریات الکترونیکی و بلاگ ها و در ادامه طرح سوالاتی با هدف آشنایی دقیق تر با ایران، ظرفیت ها، نحوه انجام فعالیت خبری، کسب اطلاعات در خصوص مسیرهای جدید، آگاهی از آخرین تحولات در بخش گردشگری ایران، آشنایی با سیاست های بلند مدت کشور در قبال گردشگران خارجی، آمادگی برای گرفتن تبلیغات، سوال در خصوص سفرهای پیش بینی شده برای خبرنگاران در سال 2018 و مطالبی از این دست بود.

در تمام گفتگوهای انجام شده آخرین سیاست های کشورمان در موضوع گردشگری، تدابیری که در بخش صدور ویزا به ویژه ویزای الکترونیکی اتخاذ گردیده همچنین جاذبه ها و مسیرهای   جدید به خبرنگاران توضیح داده می شد.

 

شایان ذکر است که ترکیب شرکت کنندگان بخش رسانه ای از سردبیر، مدیر مسئول، دبیر و خبرنگار تشکیل شده بود و در کنار آن ها تعدادی از بلاگ نویس های فعال و پر بازدید نیز حضور داشتند. این نشست در محل کلوپ هوایی فرانسه برگزار شد.

 

 

 

 

 


شنبه 28 بهمن 1396