اخبار
معرفی رسمی فعالیت شرکت هوایی قشم به شرکت های بلژیکی در بروسکل با حضور نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در کشور فرانسهدر مراسمی که چهارشنبه شب (13 سپتامبر) در محل رزیدانس سفیر کشورمان در بروکسل برگزار شد، جمع کثیری از شرکت های سیاحتی، توراپراتورها، مسئولان رسمی و ایالات مختلف بلژیک، همچنین مسئولان شرکت های هوایی قشم، مسئولان فرودگاه قشم و فرودگاه کیش، جمعی از دست اندرکاران حوزه گردشگری در اتحادیه اروپا و نماینده گردشگری کشورمان در فرانسه مهمان سفیر کشورمان در بروکسل بودند تا از شروع رسمی فعالیت های قشم ایرمطلع گردند.  

در این مراسم دکتر   پیمان سعادت، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلژیک، لوکزامبورگ و اتحادیه اروپایی   طی سخنانی ضمن خوش آمد گویی به حاضران در باب موفقیت راه اندازی خط پروازی قشم ایر در بروکسل به اهمیت این اقدام به ویژه در رونق گردشگری و جذب گردشگران منطقه بلژیک به ایران اشاره کرد.  

 

شایان ذکر است که   نخستین خط پروازی مستقیم بین تهران و بروکسل در تاریخ 6 تیر ماه 1396 همزمان با جشن عید فطر با همت   سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلژیک و تلاش شرکت هوایی قشم ایر    و فرودگاه زاونتم بروکسل،   برقرار شد.اما نشست چهارشنبه شب در اصل معرفی این فرصت جدید به شرکت های فعال در حوزه گردشگری بود تا ضمن آَشنایی مستقیم با مسئولان این شرکت بتوانند در بسته های خود از این امکان ایجاد شده بتوانند به خوبی استفاده نمایند.  

 

مهندس محمود شکرآبی، مدیر عامل قشم ایر نیز در این مراسم اظهار داشت: زمینه های همکاری بسیار خوبی در زمینه جذب گردشگر و جابجایی مسافر بین تهران و بروکسل وجود دارد.

 

وی افزود: یکی از اهداف ما از برقراری این خط جدید هوایی، گسترش خطوط پروازی این شرکت به اروپا است و تسهیل شرایط سفر گردشگران خارجی به ایران است.

 

وی با اشاره به اهمیت اقتصادی ناشی از افزایش تردد گردشگران و تجار و نقش خدمات حمل و نقل هوایی در این مهم نسبت به تداوم پروازهای این شرکت اظهار امیدواری کرد.

 

در این مراسم حضور کاپیتان آزاده فلاح نژاد، یکی از خلبانان خانم این شرکت با بیش از دو هزار ساعت پرواز توجه حاضران را به خود جلب کرده بود.

 

مدیر عامل فرودگاه بین المللی کیش و مدیر عامل فرودگاه بین المللی قشم نیز از دیگر سخنرانان این نشست بودند که هریک پس از پخش تصاویری از جاذبه های این دو جزیره زیبای کشورمان در خصوص مزایا و فرصت های   گردشگری در جزایر کیش و قشم مطالبی را ایراد کردند.

 

از ایران نیز مدیرعامل شرکت علی بابا نیز به عنوان یکی از شرکت های استارت آپی فعال در حوزه گردشگری نیز حضور یافته و توضیحاتی در مورد فعالیت های خود ارائه داد.

 

بخش پایانی این نشست مذاکرات رو در رو بین شرکت ها و مراکز علاقه مند پیش بینی شده بود که    نماینده گردشگری کشورمان در همین ارتباط با برخی از مسئولان تور اپراتورهای حاضر همچنین برخی مسئولان دولتی بلژیک در خصوص معرفی فرصت های موجود کشورمان و افزایش همکاری های فیمابین گفتگوهایی انجام داد.

 

قشم ایر در حال حاضر تنها با یک پرواز در هفته (هواپیمای ایرباس   ۳۱۹) و گنجایش بیش از   ۱۳۰   مسافر فعالیت خود را آغاز کرده است اما این شرکت در نظر دارد تعداد پروازهای خود را به دو پرواز در هفته میان تهران و بروکسل (با هواپیمای ایرباس   A300-600    ) افزایش دهد.

 

يکشنبه 23 مهر 1396