اخبار
نمایشگاه بین المللی گردشگری جاتا 2017

نمایشگاه بین المللی گردشگری جاتا 2017

 

غرفه ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری جاتا 2017

غرفه جمهوری اسلامی ایران به مدیریت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به  نمایندگی از سوی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری برای نخستین سال در فضایی به متراژ  54 متر مربع در خیابان اصلی در سالن 1 (نزدیکترین درب ورودی) آماده پذیرایی از کلیه بازدیدکنندگان بود. طراحی غرفه ایران به شکل ارگ بم نظر مخاطبین بسیاری را به خود جلب نمود.

سمینار جاتا 2017

همزمان با روز نخست همایش سمیناری با حضور 40 نفر از فعالان حوزه گردشگری و سرمایه گذاران،  آقای دکتر نظرآهاری سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در توکیو و جناب آقای حاجی مدیرعامل محترم کانون برگزار گردید  . همچنین آقای سید عباسعلی امامیه نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در کشور ژاپن به ایراد سخنرانی پرداخته و در ادامه ضمن معرفی تمدن و فرهنگ ایران به معرفی زیرساختهای گردشگری ایران پرداخته و افزود:

ایران را به عنوان یکی از مقاصد برتر گردشگری در سراسر جهان می توان معرفی کرد، کشوری فوق العاده متنوع که یکی از قدیمیترین فرهنگهای جهان را دارد .

ایران با ۲۲ اثر میراث جهانی ثبت شده در یونسکو یکی از غنی ترین کشورها در زمینه ابنیه و آثار باستانی و تاریخی می باشد که هر ساله به تعداد آنها اضافه می گردد . امسال شهر یزد با بادگیرهای شگفت انگیزش و قناتهای آبش، بعنوان آخرین اثر یونسکو انتخاب شد .

از نظر امکانات اقامتی علاوه بر هتلهای استاندارد غربی با ستاره های مختلف، اخیرا تعدادی از خانه های قدیمی با تبدیل کاربری به هتلهای سنتی، اقامت و تجربه شب های رویایی ایران را ایجاد نموده است . اگرچه در حال حاضر تعداد هتلهای محدود و گاهی درفصل شلوغ با کمبود جا مواجه می شویم . اما تعدادی ازبرندهای اروپایی مانند نووتل، ابیس، روتانا و غیرو اقدام به ساخت هتل نموده اند که بعضی از آنها مثل نووتل و ابیس در فرودگاه امام به بهره برداری رسیده اند و بقیه نیز درحال اجراست . لذاجهت سرمایه گذاری در بخش اقامتی، بعنوان نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در ژاپن از سرمایه گذاران ژاپنی در این خصوص دعوت می کنم تا ایران را نیز جزء مقاصد سرمایه گذاری خود قرار دهند.

سررویس حمل و نقل ایران، نیز مناسب است . اتوبوس هایی با استانداردهای اروپایی، مانند اسکاینا، ولو، مان و مرسدس در جاده ها سرویس می دهند.

گاید های ژاپنی زبان ایران، نیز از اطلاعات کافی برخوردارند بعضی از آنها زبان ژاپنی را در ژاپن یاد گرفته اند و با خلق و خوی ژاپنی هاآشنا هستند. در اجرای تورها با مهربانی و صبوری الگوی مناسبفرهنگ مهمان نوازی ایرانی هستند.

پروازها از ژاپن به ایران عمدتا از طریق پروازهای عربی مانند امارات، قطر ایرویز، الاتحاد و همچنین ترکیش ایرویز و اخیرا تای ایرویز نیزبه این مجموعه اضافه شده است . از میان لوکست کریرها نیز ایر آسیا ازطریق کوالا به تهران پرواز دارد که بیشتر مورد علاقه دانشجویان و بک پکرهاست .

در پایان هدایایی به رسم یادبود به کلیه شرکت کنندگان تقدیم شد.

بازدیدکنندگان غرفه ایران

نمایشگاه بین المللی گردشگری جاتا 2017 با حضور بازدید تقریبی 196000 نفر، یکی از پربازدید کنندترین نمایشگاههای جاتا بود.

نمایشگاه امسال توسط خبرگزاری کیودو و همچنین از سوی نمایندگان مجلس ژاپن مورد بازدید قرارگرفت.

پذیرایی بازدیدکنندگان و میهمانان با سوغات و شیرینجات ایرانی نظیر پسته، حلوا،نقل و چای ایرانی در جذب مخاطبین تاثیر بسیاری داشت. صف طولانی بازدیدکنندگان برای دریافت چای فرصتی مناسب برای ارائه اقلام تبلیغاتی غرفه داران بود.

برنامه های جانبی غرفه

بدلیل همزمانی   این نمایشگاه با   دهه اول ماه   محرم و عدم حضور گروه موسیقی در غرفه ، هنرمندان اعزامی از قشم ضمن اجرای نقش حنا و منجق دوزی که با استقبال بازدیدکنندگان مواجه بود، شور وحال زایدالوصفی به غرفه ایران داد.

نظر مسئولان گردشگری ژاپن راجع به غرفه ایران

در  دیدار نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در ژاپن با متصدیان جاتا و دیگر روسای شرکتهای گردشگری و همینطور مسئولان گردشگری، همگی از ابهت و جذابیت امسال غرفه ایران تمجید نموده و حضور پرقدرت ایران طی سالهای آتی را خواستار شدند. جناب آقای مرتضی حاجی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ج.ا.ایران بر بررسی موضوع جاذبه های گردشگری ایران از دریچه اقوام وملت های مختلف تاکید نمودند.

همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان با جایکا The Japan International Cooperation Agency (JICA) 

حضور آژانس همكاري هاي بين المللي ژاپن( جايكا ) در نمایشگاه امسال فرصت مناسب برای طرح پیشنهاد همکاری جایکا جهت توسعه ژئو پارک کرمان به خانم هارا و آقای هایاشی (مسئولان جایکا) بود و طی مذاکره آقای مهدی سیاوشی رئیس کمسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان در ادامه مقرر گردید درخواست همکاری فی مابین کرمان و جایکا تهیه تا شاهد کمکهای جایکا برای توسعه پایدار این منطقه باشیم.


 

شنبه 22 مهر 1396