اخبار
حضور نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در نمایشگاه تخصصی ایران در عمان

نمایشگاه تخصصی ایران در عمان در 4 بهمن ماه 1395، به میزبانی شهر مسقط پایتخت سلطنت عمان با حضور آقای نعمت زاده، وزیر صنعت معدن و تجارت ایران ، آقای السنیدی، وزیر صنعت، معدن وتجارت عمان، مقامات ارشد دوکشور و نماینده اطلاع رسانی گردشگری ج.ا.ایران درعمان گشایش یافت .

عبدالحسین خدری، نماینده اطلاع رسانی گردشگری ج.ا.ایران بیان کرد:  در این دوره از نمایشگاه که به مدت پنج  روز دایر خواهد بود، بیش از85 شرکت از اصناف و صنایع مختلف  و تنها یک دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری  حضور دارند و به معرفی ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود در عرصه این صنعت می‌پردازند .

در آیین گشایش نمایشگاه، وزیر صنعت، معدن و تجارت عمان در سخنانی با قدردانی از تمامی مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان و حضار در این نمایشگاه گفت: برگزاری چنین نمایشگاهی گامی ارزشمند در راستای توسعه مناسبات بین دو کشور و هم چنین سایر کشورهای دیگر خواهد بود. وزیر صنعت، معدن و تجارت عمان اذعان داشتند، فعالترین شرکت ایرانی در عمان، مجموعه راه ابریشم دریایی است و طی سال جاری بسیار با قدرت در زمینه های مختلف فعال داشته است.  وزير صنعت، معدن وتجارت ايران مهندس نعمت زاده ودكتر علي مسعود السنيدي وزير صنعت و تجارت عمان از غرفه گروه راه ابريشم و نمایندگی اطلاع رسانی گردشگری ج.ا.ایران بازدید کرده و وزير صنعت و تجارت عمان در تبادل گردشگر تجاري و صنعتي و تفریحی بين دو کشور تاکید کردند .

  وی همچنین اظهار داشت: چنین رویداد‌های فرهنگی می‌تواند مناطق توریستی و جاذبه‌های گردشگری کشورهای مختلف را به بازدیدکنندگان معرفی و آنان را در سفر به مناطق دیدنی این کشورها ترغیب و راهنمایی کند .

به گفته عبدالحسین خدری، نماینده دفتر اطلاع رسانی گردشگری ایران در عمان ، در این دوره از نمایشگاه غرفه نمایندگی اطلاع رسانی در کنار غرفه مجموعه هلدینگ راه ابریشم دریایی در فضایی به مساحت 18 متر مربع با حمایت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر پا شده است .

وی با اشاره به استقبال گرم بازدیدکنندگان از این غرفه در نخستین روز برپایی نمایشگاه، گفت: در غرفه نمایندگی اطلاع رسانی گردشگری ج.ا.ایران اقلام فرهنگی و بروشورهای تبلیغاتی مناطق و جاذبه‌های مختلف کشورمان به منظور معرفی شایسته ظرفیت‌های گردشگری ایران، میان شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان توزیع می‌شود .

به رغم گسترده بودن روابط تجاری ایران و عمان، مردم این کشور آشنایی و آگاهی زیادی نسبت به ایران و جاذبه‌های گردشگری آن ندارند و حضور نمایندگی کشورمان در چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند به پر کردن این خلاء کمکند   

شنبه 9 بهمن 1395